Sztandar Szkoły

Sztandar szkoły składa się z awersu, rewersu, głowicy i drzewca. Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z jasnego drewna toczonego. Sztandar obszyto złotą taśmą i wykończono frędzlami w tym samym kolorze.

Główna strona sztandaru (awers) posiada chabrowe tło. Centralne miejsce zajmuje portret patrona szkoły – Tadeusza Gajcego, który otacza złoty napis: „SZKOŁA PODSTAWOWA im. Tadeusza Gajcego”,  dopełniony u dołu w linii prostej wyrażeniem: „W SZKLARACH”.

Rewers sztandaru jest biało-czerwony, na wzór flagi państwowej. Na tym tle w centrum umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Nad godłem państwowym na półokręgu widnieje napis: „BÓG HONOR OJCZYZNA”. Orzeł został wykonany nicią srebrną, zaś korona  nicią złotą.

Głowicę sztandaru stanowi złoty, dwustronny orzeł. Natomiast drzewiec sztandaru /z okuciami/ o długości 220 cm wykonany jest z drewna naturalnego jasnego. Dwie jego części połączone są metalową tuleją.