Wycieczka uczniów klas 4-8 do Kazimierza

Utworzono dnia 29.05.2024

W dniu 20 maja 2024r. uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły uczestniczyli
w całodniowej wycieczce Nałęczów – Kazimierz Dolny.

W trasę wyruszyliśmy o godzinie 6.00. Pierwszym punktem wycieczki była Pijalnia Wód Mineralnych w Nałęczowie. Każdy z uczestników mógł napić się wody ze znajdujących się tam źródeł, które ze względu na swoiste właściwości i unikatowy skład, pod względem chemicznym jak i mikrobiologicznym mogą być wykorzystywane do celów leczniczych. Wody z nałęczowskich źródeł wspomagają pracę serca, łagodzą dolegliwości kostne
i mięśniowe, wspomagają leczenie nerwic i depresji, korzystnie wpływają na całe ciało. Spośród trzech dostępnych źródeł „Miłość”, „Celiński” oraz „Barbara” największym zainteresowaniem naszych wycieczkowiczów cieszyła się woda z ujęcia „Miłość”. Zwiedzanie Nałęczowa zakończyliśmy spacerem po Parku Zdrojowym, niedaleko Starych Łazienek.

Drugim punktem wycieczki był Kazimierz Dolny położony nad Wisłą. Zwiedzanie tego uroczego miasteczka rozpoczęliśmy od wyjścia na wzgórze Trzech Krzyży. Następnym punktem zwiedzania były ruiny zamku, baszta, gdzie można spojrzeć na miasteczko z wysokości. Z murów klasztornych rozciąga się bowiem piękny widok na rynek i dawną dzielnicę żydowską. Pobyt w Kazimierzu zakończyliśmy urzekającym rejsem po Wiśle.

 

Utworzono: 29.05.2024