Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Szklarach


Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Absolwentów do odwiedzania naszej witryny, śledzenia aktualności oraz fotorelacji z wydarzeń i uroczystości szkolnych w naszej Galerii.

Get Adobe Flash player

sarenkalogo

 

Nasza szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim Sarenka w Harcie. Historia tej współpracy sięga roku 2000. Rozpoczęła się ona od gromadzenia przez uczniów zapasów żywności dla zwierzyny leśnej (kasztany, żołędzie, kukurydza).

 

W następnych latach z udziałem członków koła odbywały się w naszej szkole kolejne edycje Gminnego Konkursu Ekologicznego. Myśliwi jako honorowi jurorzy i eksperci zasiadali w Komisji Konkursowej. Koło Łowieckie było głównym fundatorem atrakcyjnych nagród w konkursach. Spotkania z uczniami urozmaicone były ciekawymi prelekcjami i pogadankami nt. łowiectwa, wzbogacone były pokazem zgromadzonych przez koło trofeów myśliwskich.

 

sarenka2 

  sarenka3

sarenka4 

  sarenka5


Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości był koncert hejnalistów poprzedzony opowieścią o ich historii. Koło Łowieckie systematycznie sponsoruje szkole prenumeratę czasopism: "Tropami Przyrody", "Łowiec Polski". Niektóre z wydarzeń zostały upamiętnione artykułami i zdjęciami w w/w prasie.

Ożywić pola 2010/11 - program aktywne edukacji ekologicznej "Łowca Polskiego"

 

 


W 60 rocznicę powstania Koła Łowieckiego "Sarenka" współpraca ze Szkołą Podstawową w Szklarach została doceniona przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich PZŁ i uhonorowana odznaką za zasługi dla łowiectwa.

order   

sarenka1

 

Rok szkolny 2012/13

Jesienią  2012 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” ogłoszonej przez Koło Łowieckie Sarenka. Zbierali żołędzie, kasztany, kolby kukurydzy, które potem razem z rodzicami przywozili do szkoły. Po zakończeniu akcji myśliwi odebrali zgromadzony pokarm, który zimą rozwozili na poletka żerowe. W zamian za tak duże zaangażowanie myśliwi zorganizowali uczniom wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do Nadleśnictwa Bircza, która odbyła się 26 czerwca 2013r. Dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez pana myśliwego Pawłą Deca. Dopełnieniem wiedzy o lesie i zderzeniem jej z rzeczywistością było pokonanie ścieżki przyrodniczej zakończone pieczeniem kiełbasek na ognisku.

379005
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
960
1278
2960
374473
5661
9566
379005

 

 

 

  

 

 

  

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Szklarach  Rights Reserved.