Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Szklarach


Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Absolwentów do odwiedzania naszej witryny, śledzenia aktualności oraz fotorelacji z wydarzeń i uroczystości szkolnych w naszej Galerii.

Get Adobe Flash player

sarenkalogo

 

Nasza szkoła współpracuje z Kołem Łowieckim Sarenka w Harcie. Historia tej współpracy sięga roku 2000. Rozpoczęła się ona od gromadzenia przez uczniów zapasów żywności dla zwierzyny leśnej (kasztany, żołędzie, kukurydza).

 

W następnych latach z udziałem członków koła odbywały się w naszej szkole kolejne edycje Gminnego Konkursu Ekologicznego. Myśliwi jako honorowi jurorzy i eksperci zasiadali w Komisji Konkursowej. Koło Łowieckie było głównym fundatorem atrakcyjnych nagród w konkursach. Spotkania z uczniami urozmaicone były ciekawymi prelekcjami i pogadankami nt. łowiectwa, wzbogacone były pokazem zgromadzonych przez koło trofeów myśliwskich.

 

sarenka2 

  sarenka3

sarenka4 

  sarenka5


Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości był koncert hejnalistów poprzedzony opowieścią o ich historii. Koło Łowieckie systematycznie sponsoruje szkole prenumeratę czasopism: "Tropami Przyrody", "Łowiec Polski". Niektóre z wydarzeń zostały upamiętnione artykułami i zdjęciami w w/w prasie.

Ożywić pola 2010/11 - program aktywne edukacji ekologicznej "Łowca Polskiego"

 

 


W 60 rocznicę powstania Koła Łowieckiego "Sarenka" współpraca ze Szkołą Podstawową w Szklarach została doceniona przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich PZŁ i uhonorowana odznaką za zasługi dla łowiectwa.

order   

sarenka1

 

Rok szkolny 2012/13

Jesienią  2012 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” ogłoszonej przez Koło Łowieckie Sarenka. Zbierali żołędzie, kasztany, kolby kukurydzy, które potem razem z rodzicami przywozili do szkoły. Po zakończeniu akcji myśliwi odebrali zgromadzony pokarm, który zimą rozwozili na poletka żerowe. W zamian za tak duże zaangażowanie myśliwi zorganizowali uczniom wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do Nadleśnictwa Bircza, która odbyła się 26 czerwca 2013r. Dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez pana myśliwego Pawłą Deca. Dopełnieniem wiedzy o lesie i zderzeniem jej z rzeczywistością było pokonanie ścieżki przyrodniczej zakończone pieczeniem kiełbasek na ognisku.

godlo
vulcan
Instrukcja logowania
google
Google Classroom
Praca zdalna 50
EGZAMIN8
rekrutacja new
ferie
279049
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
231
269
500
276668
8553
8996
279049

 

 

 

  

 

 

  

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Szklarach  Rights Reserved.