Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Szklarach


Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Absolwentów do odwiedzania naszej witryny, śledzenia aktualności oraz fotorelacji z wydarzeń i uroczystości szkolnych w naszej Galerii.

Get Adobe Flash player

konkurs2019grzegorzowka

W dniu 7 czerwca uczennica klasy VI Martyna Niemiec oraz uczeń klasy V Jakub Głąb wzięli udział w X Gminnym Konkursie Języka Angielskiego - test leksykalno- gramatyczny, organizowanym w Szkole Podstawowej w Grzegorzówce. Podczas konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 13 zadań, w którym mogli zdobyć 100 punktów. Martyna uplasowała się na 4 pozycji zdobywając Wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy z języka angielskiego.

 

okladka19

 

 Gratulujemy Oliwce, która zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym w SP w Dylągówce. Ponadto inni uczestnicy konkursu z naszej szkoły otrzymali wyróżnienia.

okladka2 19

 

    choinka1 1 640x480  choinka1 2 640x480

 

karolinaflisakbezpiecznewakacje 640x480 640x480

W dniu 16 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem odbyły się gminne eliminacje  konkursu, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury pt.: ” Literatura i dzieci – Niezwykłe opowieści”

Konkurs odbył się  w 3 kategoriach wiekowych:

– od 0-II klasy szkoły podstawowej

– od III- V klasy szkoły podstawowej

– od VI- VIII klasy szkoły podstawowej

Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów reprezentantom naszej szkoły. W kolejnym etapie - eliminacjach rejonowych, które odbędą się  w dniu 27 listopada o  w GOK w Lubeni, naszą szkołę będzie reprezentować ucz. Anita Czajka

20181119 093905 640x48020181120 103136 640x480 literaturawyr

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

lekkoatletyka 640x480

Gminne Zawody Lekkoatletyczne odbyły sięw dniu 20 czerwca w Szkole Podstawowej w Brzezówce. Dwie kategorie wiekowe reprezentowane były przez uczniów kl. 4 i 5 oraz 6 i 7. Konkurencje, przez które musieli przejć uczestnicy to : bieg po kopercie, bieg na 60 i na 600 metrów, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca.

A oto wyniki:

Kategoria dziewcząt kl. 4 i 5

Martyna Niemiec - I miejsce

 

Kategoria chłopców kl. 4 i 5

Jakub Staszczak - I miejsce

Dominik Pełzak - II miejsce

Dawid Słupek - III miejsce

Jakub Trybucki - V miejsce.

 

Kategoria dziewcząt kl. 6 i 7 

Paulina Mierzwa - IV miejsce

Aleksandra Skałuba - V miejsce

 

Kategoria chłopców kl. 6  i 7

Maciej Starzak - II miejsce

 

Konkur plastyczno- językowy "My Mum in my eyes".

Gminny konkurs języka angielskiego zorganizowała Szkoła Podstawowa w Wólce Hyżneńskiej. Przeznaczony był dla uczniów klas 2 i 3. Naszą szkołę reprezentowały ucz. kl. Mierzwa Kornelia oraz kl. 3 Magdalena Sieńko. Dziewczynki przygotowały prace projektowe przedstawiające swoje mamy oraz opisały w języku angielskim jakie są ich mamy, co lubią robić. Prace naszych uczennic zajęły I oraz III miejsce. Gratulujemy! 

 

Gminne Zawody w Piłce Siatkowej
siatkowka

 Dnia 5 czerwca przy gimnazjum  Hyżnem odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej organizowane przez ZUKiR w Hyżnem. Naszą szkołę reprezentowała drużyna siatkarska " Młodzi Sportowcy" w skład której wchodzili uczniowie klas V- VII. Po zaciętej rywalizacji naszej drużynie udało się zdobyć II miejsce. Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali puchar i medale z rąk Dyrektora ZUKiRu. Gratulujemy sukcesu.

 

IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego

9konkursangielskiego

W dniu 8 czerwca dwie uczenice naszej szkoły uczestniczyły w IX Gminnym Konkursie Języka Angielskiego- Test Leksykalno Gramatyczny w Szkole Podstawowej w Grzegorzówce. Tym razem nie udało się zająć miejsc w czołówce. Jednak dziękujemy dziewczynkom za reprezentowanie naszej szkoły i przygotowywanie się do udziału w konkursie.

 

 III Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej

piosenkaangielska18 2piosenkaangielska2 piosenkaangielska1

Miło nam zakomunikować, że w dniu dzisiejszym (11 maja) uczennice klasy 7 odniosły sukcesy w III Gminnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej, który odbył się w szkole Podstawowej w Hyżnem. Aleksandra Mierzwa wyśpiewała sobie I miejsce piosenką "Lost Boy" Ruth B. Natomiast Aleksandra Skałuba otrzymała wyróżnienie po wykonaniu utworu "Roar" K. Perry. Serdecznie gratulujemy dziewczynom. Życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

W konkursie udział brali uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Hyżne. Trzeba przyznać, iż uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami i odwagą w wyborze trudnych pod względem językowym i muzycznym utworów. Niektórzy również zaprezentowali umiejętności grania na instrumencie.

Jeszcze raz gratuluję sukcesów i zdobytych nagród. Dziękuję też panu Rafałowi za pomoc w przygotowaniu muzycznym naszych wokalistek.

 

Opiekun: J. Mitał

 

 

piosenkapatriotyczna

 

 

 

 

Po feriach zimowych ogłoszono laureatów Gminnego Konkursu Literackiego " Dokończ opowiadanie...". Oceniono twórczy charakter utworu, zgodność z motywem przewodnim, oryginalność i samodzielność oraz walory artystyczne.

W konkursie wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Justyna Gudyka i Oliwia Makarska. Praca Justyny - uczennicy kl. 7 została wyróżniona. Oliwia otrzymałą dyplom za udział w konkursie. Życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu ukrytych pisarskich talentów.

Opowiadanie Justyny można przeczytać klikając w link poniżej.

OPOWIADANIE KONKURSOWE AUTORKA JUSTYNA GUDYKA, KL.7

opowiadanie

 

walentynkidyplom

walentynka11

Praca ucznia klasy V, Jakuba Staszczaka zdobyła I miejsce w gminnym konkursie językowo plastycznym organizowanym w SP w Dylągowce. Konkurs polegał na wykonaniu kartki walentynkowej z krótkim wierszykiem w języku angielskim. Samodzielna praca Kuby odniosła sukces.

 

literatura2017 1 (2)   literatura2017 1 (1)

Rok szkolny 2016/2017angielskigrzegorzowka1

angielskigrzegorzowka2

angielskigrzegorzowka3

W dniu 9 czerwca uczniowie klasy 6 Oliwia Makarska i Hubert Sarnicki wzięli udział w VIII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w SP w Grzegorzówce. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test gramatyczno leksykalny i mieli możliwość zdobycia w nim 100 punktów. Test sprawdział opanowanie umiejętności w zakresie słuchania, czytania, znajomości funkcji językowych. Po sprawdzeniu prac przez nauczycieli stanowiących jury konkursowe okazało się, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Hubert zajął II miejsce a Oliwia zdobyła wyróżnienie. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun: J. Mitał

 3letsspeak4

 

 

 

 

 

 

 

Laureaci Gminnego Konkursu Języka Angielskiego "Let's Speak English" organizowanego w naszej szkole.

Martyna Niemiec, klasa 4

Jakub Słupek, klasa 4

 

W maju 2017 roku kilka uczennic naszej szkoły przystąpiło do gminnego konkursu plastycznego z języka angielskiego "Anglia w moich oczach". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa w Hyżnem. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy projektowej na temat Anglii- tego z czym kojarzy się ten kraj. Dwie uczestniczki konkursu z naszej szkoły przygotowały prace plastyczne pod kierunkiem p. J. Mitał i odniosły sukces. Natalia Jasińska z klasy 6 zdobyła drugą nagrodę, natomiast Aleksandra Skałuba zdobyła wyróżnienie. Poniżej nagrodzone prace uczennic. Gratulujemy sukcesów.

 Natalia Jasińska "Anglia w moich oczach" - Getting around London

"Getting around London" - praca Natalii Jasińskiej, II miejsce

Aleksandra Skałuba "Anglia w moich oczach" Royal Family

"Royal Family" - praca Aleksandry Skałuby, wyróżnienie

 

grafikamartyna

teniskuba

tenismilosz

tenispaulina

 21 czerwca 2016 roku drużyna naszej szkoły uczestniczyła w II edycji Rajdu Pieszego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych Gminy Hyżne połączonego z konkursem wiedzy przyrodniczej i dotyczącej naszej gminy.

Rywalizacja drużyn polegała na przejściu trasy ok. 10 km. po malowniczej okolicy Grzegorzówki, na której znajdowały się punkty kontrolne. Tam zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną. Po przejściu trasy na boisku szkolnym drużyny przeszły szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i z tego zakresu również zdawali egzamin. W międzyczasie mogliśmy posilić się przygotowanymi posiłkami.

Nasze wysiłki zakończyły się sukcesem. Zajęliśmy I miejsce w rywalizacji. Puchar i dyplom dla szkoły wręczyła pani wice wójt p. J. Błońska.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w tak świetnie zorganizowanej imp

2rajd

rezie.

Ewa Pawluś

christmaskonkurs2015

 

 W grudniu 2015 dwie uczennice klasy VI Magdalena Bator i Karolina Staszczak reprezentowały naszą szkolę w gminnym konkursie języka angielskiego "Merry Christmas". Uczennice przygotowane przez p. J. Mitał sprawdziły swoją wiedzę z zakresu tematycznego Christmas. Test, który rozwiązywały sprawdzał znajomość słownictwa związanego z kulturą i tradycjami obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Dziewczynki wspaniale sobie poradziły. Madzia zdobyła II miejsce a Karolina wyróżnienie. Gratulujemy!

 

 

 

 

Irajd

W dniu 17 czerwca 2015 r. uczniowie klasy VI z wychowawczynią E. Pawluś wzięli udział w Rajdzie Pieszym dla dzieci i młodzieży połączonym z konkursem wiedzy dotyczącej Gminy Hyżne. Rajd zorganizowany był przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły Podstawowej w Grzegorzówce. Na trasie przemarszu znajdowały się punkty kontrolne, w których przeprowadzane były sprawdziany wiedzy z zakresu przyrody, historii związanej z tutejszym terenem.
Po zakończeniu rajdu i po zmaganiach konkursowych uczestniczyiliśmy w poczęstunku. Na koniec p. Wójt wręczyła nagrody. Nasza grupa zajęła II miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki i nagrody rzeczowe.
Liczymy na to, że w przyszłym roku taka impreza również się odbędzie i chętnie weźmiemy w niej udział.

379025
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
980
1278
2980
374473
5681
9566
379025

 

 

 

  

 

 

  

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Szklarach  Rights Reserved.