Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Szklarach


Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Absolwentów do odwiedzania naszej witryny, śledzenia aktualności oraz fotorelacji z wydarzeń i uroczystości szkolnych w naszej Galerii.

Get Adobe Flash player

 Klasa III

klasa3kanapki

Uczniowie klasy III wykonali kanapki z najzdrowszych produktów. Było bardzo zdrowp i kolorowo. Zdjęcia wykonanych pyszności znajdują się w Galerii.

Klasa V

koktajle1 koktajle2

W  czerwcu w ramach projektu Żłółty Talerz uczniowie klasy piątej przygotowywali owocowe koktajle. Korzystali z wcześniej przygotowanych przepisów, które umieścili na szkolnej gazetce. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!

Wych. Ewa Pawluś

 

Klasa II

 

pasty4

Kontynuując realizację projektu ŻÓŁTY TALERZ dnia 26 kwietnia 2017 roku przeprowadzono w kl. II zajęcia promujące zdrowe odżywianie.
Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom potrzeby urozmaicania posiłków, a przede wszystkim spożywania tych produktów, które są najwartościowsze dla młodego organizmu.
Dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały pasty do kanapek. Głównymi produktami były: jajka, twaróg, ryby, masło, jogurt oraz nowalijki:szczypiorek, rzodkiewka, sałata, ogórek, pomidor, pietruszka i koperek.
Zgromadzono odpowiednią literaturę, gdzie uczniowie mogli sprawdzić wartość odżywczą używanych produktów.
W czasie zajęć zwrócono szczególną uwagę na higienę i wspólne rodzinne przygotowywanie i spożywanie posiłków.

Wych. E.Dubaj

 

pasty1pasty2pasty3

pasty5

pasty6 pasty7

 

 

Klasa 0

W ramach projektu Żółty Talerz  przeprowadzono w dniach 27-31 marca 2017 w klasie 0 zajęcia pod nazwą "Dbamy o nasze zdrowie". Celem tych lekcji było wdrażanie dzieci do dbania o higienę poprzez codzienne mycie całego ciała, mycie zębow po posiłkach, mycie rąk zwłaszcza po pobycie w toalecie i zbawie na świeżym powietrzu, ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących o danej porze roku (zapobieganie przegrzaniu i zmarznięciu).

Zdrowa żywność

- spożywanie zdrowej żywności:warzyw, owoców, mięsa, nabiału (graniczanie spożywania słodyczy, chipsów), picie kompotów, soków (ograniczenie picia napojów gazowanych)

- przezwyciężanie niechęci do nieznanych potraw

Aby osiągnąć cele dzieci wspólnie wykonały "Piramidę żywienia", samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki, uczyły się prawidłowego mycia zębów.

W. Pieróg

talerz1talerz2talerz3

talerz4 talerz5

talerz6  talerz7

godlo
vulcan
Instrukcja logowania
google
Google Classroom
Praca zdalna 50
EGZAMIN8
REKRUTACJA
ferie
219738
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
262
253
3864
214167
9284
7656
219738

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

 

 

  

 

 

  

 

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa w Szklarach  Rights Reserved.