Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Szklarach


Zapraszamy Rodziców, Uczniów i Absolwentów do odwiedzania naszej witryny, śledzenia aktualności oraz fotorelacji z wydarzeń i uroczystości szkolnych w naszej Galerii.

Get Adobe Flash player

krakow2019

W dniu 28 maja  uczniowie klas 0 -4 udali się na jednodniową wycieczkę do dawnej stolicy Polski - Krakowa. Już o 5.00 wszyscy byli gotowi by rozpocząć podróż. Było bardzo wesoło w autokarze. Śpiewaliśmy piosenki, rozmawialiśmy i obserwowaliśmy piękne widoki. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był Ogród Doświadczeń im. S. Lema. Mogliśmy tam popatrzeć przez wielki pryzmat, wejść do wielkiego kalejdoskopu, obserwować wiry wodne, przejść przez labirynt czy poznać tajemnice magnetyzmu, akustyki, mechaniki. Były to niezapomniane doświadczenia dla nas. Następnie pojechaliśmy do centrum Krakowa by odwiedzić smoka, przejść ulicą Grodzką, zwiedzić Sukiennice, posłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Najsłodszym przystankiem była Manufaktura Cukierków "Ciu Ciu". Dowiedzieliśmy się jak zrobić cukierki o różnych naturalnych smakach, jak wykonać ich kształty. Na koniec otrzymaliśmy słodkie upominki. Po zjedzeniu obiadu pojechaliśmy do Lasu  Wolskiego i mieszczącego się tam zoo. Żyrafy, słonie, tygrysy, małpy, pingwiny i wiele innych gatunków zwierząt zamieszkuje krakowskie zoo. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Niektóre gatunki zwierząt widzieliśmy po raz pierwszy.

Wycieczka była naprawdę udana. Dziękujemy organizatorom wycieczki i naszym sponsorom, czyli rodzicom. Mamy nadzieję, że wybierzemy się jeszcze w wiele ciekawych i wartych zwiedzenia miejsc.

176879
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni Tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
178
153
464
174094
6382
8974
176879

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 

 

 

  

 

 

  

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa w Szklarach  Rights Reserved.